Premis de la 4a edició del Festival de curtmetratges de Cine Base

Felicitats a totes les persones que heu participat en la 4a edició del Festival de curtmetratges de Cine Base. Heu aconseguit presentar els vostres curtmetratges i emocionar-nos amb el resultat del vostre treball.

Ha arribat el moment que tant esperàvem!

El Festival de Curtmetratges de Cine Base va comptar amb la presència del director i graduat de l’ESCAC, Carlos Alonso, que va lliurar el premi a la categoria especial de THRILLER POLICÍAC, a Aleix Matas pel seu curtmetratge Awaken, premiat amb un iPad.

Aintza Serra, directora de Cine Base va atorgar la Beca Foundation al Talent a les guanyadores Mar Armenteros i Gal·la Martínez pel curtmetratge Favoritenson & Preferitenson, amb la qual podran cursar un any sencer en el pre-grau universitari de ESCAC de manera completament gratuïta.

També va haver-hi un Esment Especial Cinedfest Canàries a ShiJie Weng, pel seu curtmetratge “Mi sueño, estudiar cine”, que va rebre una Beca Summer School Prime, amb les despeses de residència a Terrassa coberts per la ESCAC.

Gràcies a l’organització del Festival, que va estar a càrrec d’alumnes de l’ESCAC al costat de l’equip Cine Base, als presentadors Manel Fajardo i Isabel Ferrando, als actors Margarita Nika Artyukhina i Raúl Baell i gràcies als col·laboradors d’aquesta edició ESCACFilminUniversal Production Music, BCN Film Festival.

Petit resum de la 4ª edició del Festival Cine Base realitzat als Cinemes Verdi de Barcelona.

Guanyadors 4a edició del Festival Cine Base

Per fi coneixem als guanyadors de la 4a edició del Festival Cine Base.
Enhorabona als finalistes i guanyadors! Ha estat un plaer gaudir del talent de tots.

Guanyadors categoria 5è- 6è i 1r i 2on ESO


Les cartes

Màrius Roser
Martí Prado
Andrea Amiguet
Júlia Gomis
Maria Borrell

Guanyadors categoria 3r i 4t d’ESO


Aria da capo

Dan Bravo Also
Bernat Roqué
Màrius Roser
David Martin

Guanyadors categoria 1r i 2n de Batxillerat


Mil grues

Cristina Pareja Martínez
Anna Montón
Guillermo Rueda
Lluc Miralles
Paula Rosas

Beca Foundation 


Favoritenson & Preferitenson
Mar ArmenterosGala Martínez

Categoria especial de Thriller Policíac


Awaken
Aleix Matas Alcántara

Esment Especial Cinedfest Canàries


Mi sueño, estudiar cine
ShiJie Weng